+420296399305

+420296399305

+420296399305

+420296399305

Illustration

Pravidla pro balení zásilek


Aby byly vaše zásilky naskenovány rychleji a nevyžadovaly ruční zpracování zaměstnanci pošty (a tím pádem se rychleji dostaly k vašim zákazníkům a nevyžadovaly další platby za jejich zpracování), dodržujte prosím jednoduché požadavky poštovní služby na balení:
● Nebalte zásilky fólií, lepicí páskou, řemeslný papír (zboží uvnitř zásilky lze zabalit pouze ochrannou fólií).
● Nezalepujte celý balík lepicí páskou.
● Vyměňte tubusy za čtvercové nebo trojúhelníkové balení. Zásilky v tubusech (pokud nemají krabicový tvar - s plochou stranou) jsou k dispozici z nákladových poboček. Rolované výrobky v trojúhelníkových a obdélníkových krabicích lze odeslat z kterékoli pobočky.
● Nebalte do dřevěných, plastových, kovových krabic nebo krabic vyrobených z překližky a dřevotřísky a také nebalte do kraftového papíru nebo bublinkové fólie.
Pravidla poštovních služeb povolují:
- posílat kurýrní balíček a zalepovat jej na několika místech (ale ne úplně!);- omotat balík lepicí páskou jen na několika místech, aby balík držel tvar;- zabalit zboží do fólie/sáčku vevnitř kartonové krabice;- vkládání kartonových krabic do kurýrního obalu pro zásilky do 2 kg fyzického nebo objemového váhy.
Dodržujte prosím tato pravidla, protože skenování rozměrů zásilky je značně komplikované (a někdy i nemožné) vzhledem k tomu, že ochranná fólie (nebo lepicí páska, která obaluje celou zásilku) odráží laserový paprsek na snímacím zařízení.
Pokud vaše zásilka neodpovídá požadavkům, obdržíte upozornění od našeho zaměstnance. Pokud se vaše zásilka po upozornění nebude změněna, bude vám účtován dodatečný poplatek za přebalení ve výši 10 USD za jednu zásilku, pokud je se zásilkou manipulováno ručně.
Příklady správného balení na fotografii v galerii:

Illustration

A takto lze tubus umístit do krabice:

Illustration

Co se týče štítků, musí být také připevněny k balíkům v souladu s pravidly poštovní společnosti.
Protože při primárním třídění pokládají zaměstnanci pošty balíky na běžící pás nebo válečky štítkem (čárovým kódem) nahoru tak, že čárový kód je automaticky načten při průchodu rámem skeneru. Avšak zlomy na lepicí pásce, několik vrstev pásky, tmavá barva pásky, lesklé a tmavé obaly (do kterých se vkládají štítky) často narušují automatický proces čtení čárového kódu. V tom případě to ručně provádí poštovní pracovník. Ruční zpracování trvá déle a je účtováno poštovní společností příplatkem za každý balík.
Abyste se vyhnuli prodloužení dodací lhůty zásilek a navýšení tarifů za doručení, pečlivě dodržujte následující pravidla:
Aby nedošlo k poškození papíru štítků, musí být přilepeny lepicí páskou (po celé ploše štítku) na horní straně krabic, vždy však průhlednou lepicí páskou a bez ohybů/záhybů lepicí pásky přímo nad čárovým kódem.
Upozornění: tento požadavek se nevztahuje na štítky vytištěné na termotiskárnách, protože lepidlo na lepicí pásce nepříznivě ovlivňuje složení inkoustu – rozmazává ho. Proto je lepší štítky vytištěné na termotiskárnách jednoduše přilepit lepicí páskou k balíku tak, aby se lepicí páska nedostala na vytištěné informace.
Připomeňme, že balíky pro konsolidaci létají do Miami ve společné krabici, a to je pro ně také dalším balením a chrání je před vlhkostí a poškozením.
Další důležitý moment: štítek nalepený prodejcem při odesílání zásilky je aktuální pouze pro přepravu zásilky územím Spojených států. Pokud je zásilka odeslána konsolidací do jiných zemí, pak je v New Yorku štítek znovu nalepen pro další přepravu do země určení - to provedou zaměstnanci pošty v souladu se všemi požadavky.

Illustration

Pozor! Balíky zaslané službou UPS SurePost nebo UPS Ground (obvykle nad 450 gramů) musí mít tloušťku alespoň 4 cm.