+420296399305

+420296399305

+420296399305

Illustration

Pojištění zásilek a nákladu

WestParcel nabízí svým klientům pojištění zásilek proti ztrátě za 1% z celkové hodnoty zásilky.

 • Co je „celková hodnota zásilky“?

  Celkovou hodnotou zásilky je:uvedená hodnota obsahu zásilky,● náklady na dopravu hrazené klientem.
  Celková hodnota zásilky nezahrnuje:● náklady na balení,● morální újmu,● ostatní výdaje neuvedené při stanovení celkové hodnoty zásilky.

 • V jakých případech je možné získat odškodnění?

  Pojištění se poskytuje POUZE pro případ potvrzené ztráty zásilky poštovní službou.
  Pojištění se nevztahuje na:● zpoždění dodávky,● problémy na celnici,● nepřítomnost příjemce v místě dodání,● částečná nebo úplná ztráta nebo poškození obsahu zásilky.

 • Kdy je možné získat odškodnění?

  Zásilku můžete pojistit v procesu zpracování dokumentů k odeslání na uživatelském účtu. Cena pojištění bude uvedena předem.
  Poznámka: u zásilek Direct se možnost pojistit zásilky objeví pouze v případě pojištění konsolidační zásilky směřující do Miami. To znamená, že nejprve musíte pojistit konsolidační zásilku a poté, pokud si přejete, můžete pojistit vložené zásilky, každou jednotlivě.

 • Jak pojistit zásilky?

  Zásilku můžete pojistit v procesu zpracování dokumentů k odeslání ve svém uživatelském účtu označením příslušného políčka. Cena pojištění bude uvedena předem.

 • Jaká je výše odškodnění?

  WestParcel vyplácí náhradu ve výši 100% z celkové hodnoty zásilky. Stanovení celkové hodnoty zásilky je uvedeno v článku výše.

 • Je možné získat odškodnění, pokud zásilka nebyla pojištěna?

  WestParcel vyplácí kompenzaci pouze v případě že zásilka byla klientem pojištěna.
  Poznámka: Zásilky UPS Express s deklarovanou hodnotou nepřesahující 85 USD jsou automaticky pojištěny na stanovenou hodnotu jejich obsahu a v případě ztráty takové zásilky bude zákazníkovi kompenzována částka deklarované hodnoty obsahu plus zaplacené přepravní náklady, ale výše odškodnění nemůže být vyšší než 85 USD.

 • Platí pojištění ve všech zemích?

  Upozorňujeme, že doručení UPS Economy DDU je obvykle sledovatelné pouze v šesti zemích (Kanada, Čína, Izrael, Japonsko, Singapur a Velká Británie). V jiných zemích sledování nefunguje. Pojištění proti ztrátě při doručení UPS Economy DDU proto není dostupné v těchto zemích:
  Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Republika Malta, Mexiko, Monako, Černá Hora, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.